היתרונות של גירושין בשיתוף פעולה

גירושין בשיתוף פעולה

אמנם המושג גירושין מעלה אצל כולנו קונוטציות שליליות של עימותים בין שני בני זוג המתנהלים בין כותלי בית המשפט, בעזרתם של עו"ד מיומנים המתמחים בדיני אישות גירושין, אבל כדאי לדעת שהיום קיימת גם אופציה אחרת ואפשר להגיע גם להסדר הנקרא גירושין בשיתוף פעולה. גירושין בשיתוף פעולה הוא הסדר שפותח בשלהי המאה ה-20 בארה"ב , מדובר בהסדר שמטרתו להביא לסיום הליך הגירושין בצורה מכובדת וראויה וללא צורך בפניה לבית המשפט. גירושין בשיתוף פעולה הוא הליך שבו אין התדיינות בביה"מ, אין עימותים ומאבקים משפטיים בין ההורים, ויש התייחסות לצרכים הנפשיים ולצרכים העתידיים של הילדים של הורים שהם הורים גרושים. ,בהליך של גירושין בשיתוף פעולה יש  רצון אמיתי של שני הצדדים להביא לכך שהסדר הגירושין יבנה מערכת יחסים הורית תקינה שתאפשר לילדים להמשיך ולחוש את התמיכה ההורית המשותפת.

גירושין בשיתוף פעולה הוא הליך הכולל בתוכו לא מעט אנשי מקצוע שפועלים בשיתוף פעולה מלא עם שני בני הזוג מתוך מטרה להשיג גירושין שיאפשרו המשך קיום מערכת יחסים סבירה בין ההורים והורות משותפת של ההורים למרות הגירושין.

אנשי המקצוע המעורבים בתהליך של גירושין בשיתוף פעולה מגיעים מקצוות שונות והם כוללים  עו"ד או מגשר, מטפל משפחתי ,יועץ כלכלי, פסיכולוג ילדים, ועוד. חשוב לזכור שכל תהליך של גירושין בשיתוף פעולה הוא אינדבדואלי ואישי.

גירושין בשיתוף פעולה הם פחות כואבים ופחות הרסניים והנזק שהם גורמים הוא מופחת, והכי חשוב הוא שהילדים שהם הפרי של שני בני הזוג  סובלים פחות , מאשר היו סובלים אם הליך הגירושין היה מתנהל בביה"מ.

בשנים האחרונות יותר ויותר זוגות מבינים את היתרונות והתועלות שיש בהליך של גירושין בשיתוף פעולה ולכן יש היום גם יותר ויותר משרדי עו"ד ומשרדי גישור שמציעים את השירות האלטרנטיבי של גירושין בשיתוף פעולה.

זוג שמחליט על גירושין אלטרנטיביים בשיתוף פעולה, יוכל לחסוך עלויות רבות שהיה נדרש לשלם לביה"מ, וכמובן שיוכל לחסוך זמן רב משום שהליך של גירושין בשיתוף פעולה קצר הרבה יותר מהליך הגירושין המתקדם אט אט במערכת בתי המשפט בישראל. עוד יתרון הוא יתרון הוא העובדה שגירושין בשיתוף פעולה, לא משאירים אחריהם ילדים שסובלים מצלקות נפשיות לאחר עימות משפטי בין ההורים, שמשאיר זוג הורים שאין בינהם שום תקשורת ויש בינהם הרבה עוינות ומרירות.

למידע נוסף :

עורך דין צבאי

עורך דין פלילי