גירושין וגישור

היום בעידן הגישור, לא כל מקרה של גירושין חייב להסתיים בהליך משפטי בבית משפט שבו מתנהל עימות אכזרי בין הבעל לאישה , ושני הצדדים מבזבזים זמן וכסף רב עד שבסופו של דבר הם מסיימים את המאבק המשפטי בינהם.

היום בעל אישה שמחליטים לפרק את החבילה יכולים לבחור מגשר ולהתחיל בתהליך גישור שמתבצע מחוץ לכתלי בית המשפט. גישור במהלך תהליך גירושין הוא אופציה מצוינת עבור אותם זוגות שאינם רוצים לסיים הליך גירושין בבית משפט אלא רוצים לפתור את הסכסוך באמצעות גישור.

איך מתנהל הליך גירושין ע"י מגשר

במהלך הליך גירושין יוכלו שני הצדדים לדעת מהם האינטרסים החשובים לכל אחד מהם, כדי להגיע להסכם גירושין, כמה שיותר מהר, ובעלויות נמוכות.לאחר מכן הסכם הגישור יוגש לבית המשפט לעניני משפחה או לבית הדין הרבני, ושם יקבל תוקף משפטי.

עקרונות שיש לשמור עליהם במהלך הליך גישור

  • המגשר אינו מכריע בסכסוך הגירושין בין שני הצדדים, ואינו קובע מי צודק יותר, אלא רק מוצא את שביל הביניים שדרכו ניתן להגיע למכנה משותף שיפתור  את המחלוקת ואי ההבנה הקיימת בין שני הצדדים.
  • במהלך תהליך של גישור שני הצדדים עוברים תהליך של שינוי מבלי שהם שמים לב, משום שממצב של סכסוך, הם מגיעים למצב של הסכמה בינהם על נקודות המחלוקת.
  • בעת הליך של גישור בסכסוך גירושין המגשר חייב לשמור על הליך סודי וחסוי ולא לגלות לאף אחד מהצדדים מה נאמר לו ע"י הצד השני, במקרה והמגשר לא מצליח להגיע לפתרון של גירושין בהסכמה, יחזרו שני הצדדים המסוכסכים אל בית המשפט.
  • כבר בתחילת הליך הגישור שני בני הזוג מסכימים כי מטרת ההליך היא להגיע להסכם גירושין שיהיה מכובד ומוסכם על שני הצדדים.

היתרונות של הליך גישור גירושין

  • הליך גישור של שני בני זוג המעונינים להתגרש הוא הרבה יותר קצר ומהיר מאשר דיון משפטי וארוך המתנהל בבית המשפט, עם לא מעט הפסקות.
  • · הליך גישור של שני בני זוג המעונינים להתגרש עלויותיו הכספיות זולות הרבה יותר מאשר הליך משפטי שבו כל אחד מהצדדים נאלץ לשכור עו"ד ולהשתמש בשירותיו לאורך זמן, וכן לשלם אגרות שונות ומשונות לבית המשפט.
  • הליך גישור מתנהל בצורה מכובדת ללא צעקות, וללא עימותים כי מטרתו הגעה להסכם משותף, זאת בניגוד להליך משפטי המתנהל בבית הדין הרבני או בבית דין לעניני משפחה הקובע כיצד יחולק הרכוש, או מי יהיה אחראי על משמורת  הילדים וכד', בהליך משפטי כזה ישנם לא מעט מקרים שבהם ההורים מסיימים כשהם מסוכסכים בינהם.

אין אפשרות להגיב.